Вести од Млади репрезентации

Актуелно

У-19: Две контролни средби против Тиквеш и Шкендија како подготовка за квалификациите за ЕП

​Македонската репрезентација до 19 години на 12. и 15. август на тренинг центарот „Петар Милошевски“ ќе одигра два контролни натпревари против ФК Тиквеш и ФК Шкендија.

Прочитај повеќе

Репрезентативците до 19 години помогнаа семејства од Чаир и Скопска Црна Гора (ФОТО)

Македонската репрезентација до 19 години, на своја иницијатива, денеска посетија и им поделија прехранбени и други неопходни продукти на четири семејства од околината на Чаир и Скопска Црна Гора.

Прочитај повеќе

У-19: Нова голеада и нов пораз од Грузијците

​Младата репрезентација на Македонија за фудбалери до 19 години загуби од соодветната селекција на Грузија со 3-4 (2-2) на пријателскиот натпревар во рамките на подготовките за квалификациите за ЕП.

Прочитај повеќе

Репрезентацијата до 18 години славеше против БиХ

​Младата репрезентација на Македонија за фудбалери до 18 години славеше против соодветната селекција на БиХ со 1-0, на пријателскиот натпревар кој се одигра на тренинг центарот „Петар Милошевски“ во Скопје.

Прочитај повеќе

У17 репрезентацијата со нов триумф над БиХ

Македонската репрезентација до 17 години ја запиша втората победа против Босна и Херцеговина на контролниот натпревар одигран на гостински терен (2-3), два дена откако на првиот дуел со истиот ривал избраниците на селекторот Канатларовски триумфираа со 1-3.

Прочитај повеќе