Вести од Млади репрезентации

Актуелно

Можно одложување на натпреварот на младите на Фарските острови

​Квалификацискиот натпревар на младата репрезентација на Македонија против Фарските острови кој треба да се игра утре на островот би можел да биде одложен поради лоши временски услови и целосно замрзнат терен на стадионот во Торсволур, каде треба да се игра дуелот. Дали ќе се игра или ќе биде одложен натпреварот ќе одлучи делегатот на УЕФА на утреш

Прочитај повеќе

Младите фудбалери се пласираа во главните квалификации за ЕП

Младата репрезентација за фудбалери до 19 години постигна одличен резултат пласирајќи се во главниот квалификациски циклус за следното европско првенство. Македонија во денешниот клучен натпревар славеше со 3-0 над аутсајдерот Луксембург, а во прилог на нашите млади фудбалери одеше и убедливиот пораз на ЦРна Гора од Англија од 1-4.

Прочитај повеќе

Мечот Фарски Острови - Македонија одложен за јуни 2020 година

Натпреварот меѓу младинските репрезентации на Фарските Отрови и Македонија за играчи до 21 година што требаше да се игра денеска е презакажан за следната година. Нашите млади фудбалери тренираа во Торшавн, но поради лошите климатски услови и замрзнатиот терен на стадионот „Торсвулур“ делегатот оцени дека не постојат услови за натпреварот денеска да

Прочитај повеќе

Младите во снежни услови ги одработуваат подготовките во Фарските острови (ФОТО)

​Младата репрезентација на Македонија интензивно се подготвува за својот петти натпревар од квалификациите за ЕП 2021 против Фарските острови кој на гостински терен го играме во вторник (19. ноември) од 18 часот.

Прочитај повеќе

У-19: Репрезентацијата на Станиќ убедливо поразена од Англија

​Репрезентацијата на Македонија за фудбалери до 19 години запиша убедлив пораз од Англија од 0-5 (0-1) во вториот натпревар од претквалификациите за пласман на ЕП.

Прочитај повеќе