Вести од Втора лига

ФФМ со донација од 500 столчиња за Брегалница, за Градскиот стадион во Штип (ФОТО)

​ФК Брегалница денеска и официјално ја доби донацијата од Фудбалската федерација на Македонија и Општинскиот фудбалски сојуз - Штип за првиот дел од реконструкцијата на трибините на Градскиот стадион во Штип.

Прочитај повеќе

ПРИЈАТЕЛСКИ НАТПРЕВАРИ: Брегалница лесно со Осогово, реми на Кит Го со Кожуф, победи на Тиквеш и Охрид

Фудбалерите на Брегалница реализираа уште еден пријателски тест пред стартот на новата сезона во Втората лига - Исток, триумфирајќи со 2-0 (1-0) против Осогово.

Прочитај повеќе

Извлечени двојките за Вторите лиги: Брегалница на гости кај Саса, Гостивар го пречекува Охрид

Брегалница ќе патува во Македонска Каменица, а Тиквеш во Радовиш во првото коло од новата сезона во Втората лига Исток. Кај „западњаците“, Гостивар ќе го пречека Охрид, а Скопје исто така ќе биде домаќин на Влазрими 77. И повратникот Тетекс ќе игра на домашен терен на стартот, против Кораби.

Прочитај повеќе

Грнев: Треба малку трпение за после пет месеци пауза да се достигне посакуваното ниво

​По првите две фази од подготовките, фудбалерите на Кит Го од денеска повторно се во својата база во Пехчево каде ќе биде реализирано финалето од подготовките за стартот на новата сезона во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

ПРИЈАТЕЛСКИ НАТПРЕВАРИ: Брегалница и Гостивар ремизираа без голови, Тиквеш победи а Тетекс загуби од Вардар Форино

​Тиквеш ја победи Плачковица со 2-0 (0-0) на пријателскиот натпревар пред стартот на новата сезона во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе