Вести од Втора лига

ВТОРА ЛИГА - ИСТОК: Брегалница и Тиквеш минимално, Победа до убедлив триумф, прва второлигашка победа за Росоман

Најголемите фаворити за првото место во Втората лига – Исток, Брегалница и Тиквеш со минимални победи ја почнаа новата сезона.

Прочитај повеќе

ВТОРА ЛИГА ЗАПАД: Гостивар и Охрид ремизираа без голови, убедлив триумф на Скопје

Гостивар е можеби најголемиот фаворит за пласман во прволигашка конкуренција, но не го покажа тоа на теренот резултатски на стартот од Првата лига Запад. Гостиварци ремизираа без голови против Охрид, кој минатата сезона беше при долниот дел од табелата.

Прочитај повеќе

Грнев: Кит Го и во новата сезона ќе игра атрактивен фудбал, по бодови и во Прилеп

​Фудбалерите на Кит Го со гостувањето на Победа во Прилеп ги почнуваат натпреварите од новата сезона во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

ВТОРА ЛИГА - ИСТОК: Тиквеш и Брегалница ќе го „водат орото“ во новата сезона

Тиквеш и Брегалница ќе ја водат главната битка за пласман во Првата лига низ новата сезона од Втората лига - Исток која стартува денеска од 17 часот.

Прочитај повеќе

ВТОРА ЛИГА - ЗАПАД: Гостивар без конкуренција фаворит број еден за Прва лига

Екипата на Гостивар е без конкуренција главниот фаворит за првото место сезонава во Втората лига - Запад која стартува денеска со натпреварите од 1. коло.

Прочитај повеќе