Вести од Втора лига

Брегалница реди победи, на „колена“ и Плачковица

Брегалница дојде и до втората победа на стартот од новата сезона во Втората лига - Исток, триумфирајќи со 3-1 (0-0) против Плачковица во 2. коло од шампионатот.

Прочитај повеќе

Втора лига - ЗАПАД: Гостивар со головите на Кировски и Настевски до триумф во Тетово

​Гостивар дојде до првата победа во новата сезона од Втората лига - Запад славејќи во првиот натпревар од 2. коло на гостувањето против Тетекс со 1-3.

Прочитај повеќе

Брегалница пред првиот домашен натпревар ги пушти во употреба новите клупски простории (ФОТО)

​ФК Брегалница, согласно најавите, максимално подготвена и од аспект на инфраструктурно освежување го очекува првиот натпревар на домашен терен во новата сезона.

Прочитај повеќе

МАКФУДБАЛ - ТИМ НА 1. КОЛО ВО ВТОРАТА ЛИГА!

Стартот на новата сезона во второлигашката конкуренција само ги потврди очекувањата пред почетокот на шампионатот. Во Втората лига - Исток, сосема јасно, Брегалница и Тиквеш ќе ја водат трката за водечката позиција остварувајќи гостински победи против Каменица Саса односно Плачковица во 1. коло.

Прочитај повеќе

ВИДЕО: Прекрасниот гол на Мартин Стојанов за победа на Брегалница во Македонска Каменица

​Брегалница сосема заслужено дојде до победа од 0-1 на гостувањето против Каменица Саса во 1. коло од Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе