Вести од Втора лига

Грнев: Ја оставаме фаворитската улога на Беласица, Брегалница, Тиквеш..., но ќе ја чекаме нашата шанса

​Шефот на стручниот штаб на Кит Го, Емил Грнев со осврт за изминатите зимски подготовки и очекувањата за пролетниот дел од шампионатот.

Прочитај повеќе

ПРИЈАТЕЛСКИ НАТПРЕВАРИ: Победи на Брегалница, Кит Го, Кожуф, Охрид, Победа...

На последниот пријателски натпревар низ зимските подготовки, Тиквеш ремизираше (1-1) со Гостивар на дуелот кој се одигра во Марена.

Прочитај повеќе

ПРИЈАТЕЛСКИ НАТПРЕВАРИ: Тиквеш убедливо го победи Питу Гули за крај на подготовките во Дојран, Охрид славеше со Млади Радник

​Со убедлива победа од 4-0 против Питу Гули, фудбалерите на Тиквеш ги завршија седумдневните подготовки во Дојран.

Прочитај повеќе

ПРИЈАТЕЛСКИ НАТПРЕВАРИ: Беласица го победи Пелистер со два гола на Истатов, Саса загуби од Вихрен

​Беласица запиша триумф од 2-0 против Пелистер на пријателскиот натпревар кој се одигра во Струмица.

Прочитај повеќе

ПРИЈАТЕЛСКИ НАТПРЕВАРИ: Тиквеш, Лабуништа и Охрид до победи....

Фудбалерите на Тиквеш триумфираа со 2-0 на пријателскиот натпревар против Плачковица. Стрелци на головите за кавадарчани беа Лука Трајковски и Ристе Илијоски.

Прочитај повеќе