Вести од Втора лига

ВТОРА ЛИГА - ИСТОК: Брегалница победи на дербито со Кожуф, хет-трик на Христов за триумф на Тиквеш

Брегалница е единствената екипа во Втората лига - Исток со максимален ефект по првите три кола во Втората лига - Исток, откако во 3. коло триумфираше со 1-2 во дербито на гостувањето против Кожуф во Гевгелија.

Прочитај повеќе

МАКФУДБАЛ - ТИМ НА 2. КОЛО ВО ВТОРАТА ЛИГА!

Втората рунда натпревари во второлигашката конкуренција ги издвојува екипите кои ќе се борат за врвот и прволигашка промоција низ актуелнава сезона. Кораби и Гостивар на Западот, како и Брегалница и Победа на Истокот се екипите кои се издвојуваат на почетокот. Вистинско изненадување на стартот од сезоната е Охрид кој бележи одлични игри. По ремито

Прочитај повеќе

Тетекс донесе поранешен репрезентативец за нов тренер

Двата порази на стартот од новата второлигашка сезона беа доволен аларм за управата на клубот, па денеска беше обелоденето именувањето на Славчо Георгиевски - Тупан за нов кормилар на тетовскиот клуб. Тетовци ја стартуваа сезоната со Ивица Јовановски на тренерската функција, но денеска беше донесена одлука за разделба од овој стратег и именување на

Прочитај повеќе

ВТОРА ЛИГА - ЗАПАД: Нова победа за Кораби, охриѓани се вистинско изненадување на почетокот од сезоната

Фудбалерите на Кораби се единствените со две победи на стартот од новата сезона во Втората лига - Запад. Кораби триумфираа и во 2. коло од првенството овој пат на домашен терен против Велазерими со 2-1.

Прочитај повеќе

ВТОРА ЛИГА - ИСТОК: Кикс на Тиквеш на домашен терен, Победа повторно убедлива

Тиквеш не успеа победнички да продолжи на стартот од сезоната во Втората лига - Исток ремизирајќи (1-1) во 2. коло од шампионатот на домашен терен со гевгелиски Кожуф.

Прочитај повеќе