Вести од Втора лига

ВТОРА ЛИГА - ИСТОК: Беласица, Брегалница и Тиквеш со победи ја почнаа пролетната трка за Прва лига

Беласица, Брегалница и Тиквеш запишаа победи во првото пролетно коло од Втората лига - Исток, најавувајќи дека ќе ја водат битката за прволигашка промоција сезонава.

Прочитај повеќе

ВТОРА ЛИГА - ЗАПАД: Скопје го доби дербито, Пелистер убедлив со Кораб

Фудбалерите на Скопје го добија дербито од првото пролетно коло во Втората лига - Запад славејќи на домашен терен со 2-0 против Велазерими.

Прочитај повеќе

И второлигашите од денеска во акција: Истокот ќе „гори“ во битката за Прва лига

Со натпреварите од 15. коло денеска од 14 часот стартува и пролетната сезона во двете второлигашки групи од македонскиот фудбал.

Прочитај повеќе

Натпреварите од Првата и Втората лига викендов ќе се играат без публика

​Фудбалската федерација на Македонија ја прифати препораката од Владата на Република Македонија до сите спортски институции, сите натпревари кои треба да се одржат до 6. март годинава да се играат без присуство на публика.

Прочитај повеќе

Голема победа на надежите на Брегалница против белградска Црвена Звезда (ФОТО)

​Младите фудбалери на Брегалница, генерација 2003, запишаа извонредна победа од 2-0 (0-0) против балканскиот фудбалски гигант, белградска Црвена Звезда, на пријателскиот натпревар кој денеска се одигра во Охрид.

Прочитај повеќе