Вести од Втора лига

ПРИЈАТЕЛСКИ НАТПРЕВАРИ: Тиквеш убедливо го победи Питу Гули за крај на подготовките во Дојран, Охрид славеше со Млади Радник

​Со убедлива победа од 4-0 против Питу Гули, фудбалерите на Тиквеш ги завршија седумдневните подготовки во Дојран.

Прочитај повеќе

ПРИЈАТЕЛСКИ НАТПРЕВАРИ: Беласица го победи Пелистер со два гола на Истатов, Саса загуби од Вихрен

​Беласица запиша триумф од 2-0 против Пелистер на пријателскиот натпревар кој се одигра во Струмица.

Прочитај повеќе

ПРИЈАТЕЛСКИ НАТПРЕВАРИ: Тиквеш, Лабуништа и Охрид до победи....

Фудбалерите на Тиквеш триумфираа со 2-0 на пријателскиот натпревар против Плачковица. Стрелци на головите за кавадарчани беа Лука Трајковски и Ристе Илијоски.

Прочитај повеќе

Брегалница супериорна до крај во Анталија: Победа и против казахстански Кизилжар

Онака како што ги почна подготовките, на супериорен начин фудбалерите на Брегалница со триумф и ја завршуваат својата двонеделна одисеја во Анталија. „Сините“ со лесна победа од 2-0 (2-0) против казахстанскиот суперлигаш Кизилжар ги заокружија четирите тест дуели низ главниот подготвителен циклус.

Прочитај повеќе

Кит Го поразен од грузиски Зугдиди на последниот тест во Анталија

​Фудбалерите на Кит Го загубија со 1-2 (0-0) од грузискиот второлигаш Зугдиди на последниот натпревар од подготовките во Анталија.

Прочитај повеќе