Вести од Втора лига

И второлигашите од денеска во акција: Истокот ќе „гори“ во битката за Прва лига

Со натпреварите од 15. коло денеска од 14 часот стартува и пролетната сезона во двете второлигашки групи од македонскиот фудбал.

Прочитај повеќе

Натпреварите од Првата и Втората лига викендов ќе се играат без публика

​Фудбалската федерација на Македонија ја прифати препораката од Владата на Република Македонија до сите спортски институции, сите натпревари кои треба да се одржат до 6. март годинава да се играат без присуство на публика.

Прочитај повеќе

Голема победа на надежите на Брегалница против белградска Црвена Звезда (ФОТО)

​Младите фудбалери на Брегалница, генерација 2003, запишаа извонредна победа од 2-0 (0-0) против балканскиот фудбалски гигант, белградска Црвена Звезда, на пријателскиот натпревар кој денеска се одигра во Охрид.

Прочитај повеќе

Грнев: Ја оставаме фаворитската улога на Беласица, Брегалница, Тиквеш..., но ќе ја чекаме нашата шанса

​Шефот на стручниот штаб на Кит Го, Емил Грнев со осврт за изминатите зимски подготовки и очекувањата за пролетниот дел од шампионатот.

Прочитај повеќе

ПРИЈАТЕЛСКИ НАТПРЕВАРИ: Победи на Брегалница, Кит Го, Кожуф, Охрид, Победа...

На последниот пријателски натпревар низ зимските подготовки, Тиквеш ремизираше (1-1) со Гостивар на дуелот кој се одигра во Марена.

Прочитај повеќе