Вести од Втора лига

Наумов: Сакаме победа против Победа

Капитенот на Брегалница, Ристе Наумов најавува дека штипскиот второлигаш ќе атакува на триумф на гостуваењето кај Победа во Прилеп

Прочитај повеќе

ВТОРА ЛИГА ЗАПАД: Гостивар победи во Кичево, Скопје испушти победа против Велешта во 90. минута

​Гостивар го запоседна врвот во Втората лига - Запад по гостинската победа во 7. коло против Велазерими во Кичево. Велешта, пак, продолжува со позитивниот ритам ремизирајќи на гостувањето во Автокоманда.

Прочитај повеќе

ВТОРА ЛИГА ИСТОК: Убедливи домашни победи на Брегалница и Тиквеш, Осогово триумфираше во меч со девет гола

Брегалница и Тиквеш ја продолжуваат активно битката за врвот на табелата во Втората лига - Исток славејќи убедливи победи против Слога Виница односно Победа во 7. коло од Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Брегалница и Тиквеш со убедлива предност по првото полувреме

Брегалница и Тиквеш обезбедија убедлива предност по првото полувреме на дуелите против Слога Виница односно Победа во седмото коло од Втората лига Исток. Штипјани водат со 3-0 против Слога Виница со головите на Дарко Додев во 23.минута и на Ристе Наумов во 38. и во 45. минута.

Прочитај повеќе

Најсмешниот пенал во историјата е досуден во Виница (ВИДЕО)

На дуелот меѓу Слога Виница и Тиквеш е досуден неверојатен пенал. Одбранбениот играч брани на два метри од напаѓачот, тој паѓа во шеснаесетникот и судијата покажува на белата точка. Имињата на актерите намерно не се споменати, иако судијата овде и воопшто не треба да биде заштитен.

Прочитај повеќе