Вести од Втора лига

Илиевски: Оптимист сум... Брегалница може до полуфиналето во Купот!

Брегалница со предност од 1-0 од првиот натпревар во Штип денеска од 14 часот на Градскиот стадион во Струга го очекува реванш-четвртфиналниот натпревар со Лабуништа во Купот на Македонија.

Прочитај повеќе

МАКФУДБАЛ - ТИМ НА 15. КОЛО ВО ВТОРАТА ЛИГА!

Првото пролетно коло во двете второлигашки конкуренции стартуваше главно со очекуваните резултати. На Истокот, со победите во 15. коло, Беласица, Брегалница и Тиквеш потврдија дека ќе ја водат главната битка за прволигашка промоција. На Западот, пак, јасно е дека битката за Прва лига ќе ја водат Пелистер, Скопје, Лабуништа и Велазерими.

Прочитај повеќе

Лабуништа го победи Охрид со два гола во судиското продолжение

​Неверојатно драматичен натпревар одиграа Лабуништа и Охрид во последниот меч од 15. коло во Втората лига - Запад. На крајот, на дуелот во Струга, триумфираше Лабуништа со 3-2 благодарение на два гола во судиското продолжение.

Прочитај повеќе

ВТОРА ЛИГА - ИСТОК: Беласица, Брегалница и Тиквеш со победи ја почнаа пролетната трка за Прва лига

Беласица, Брегалница и Тиквеш запишаа победи во првото пролетно коло од Втората лига - Исток, најавувајќи дека ќе ја водат битката за прволигашка промоција сезонава.

Прочитај повеќе

ВТОРА ЛИГА - ЗАПАД: Скопје го доби дербито, Пелистер убедлив со Кораб

Фудбалерите на Скопје го добија дербито од првото пролетно коло во Втората лига - Запад славејќи на домашен терен со 2-0 против Велазерими.

Прочитај повеќе