Вести од Втора лига

МАКФУДБАЛ - ТИМ НА 8.КОЛО ВО ВТОРИТЕ ЛИГИ

МАКФУДБАЛ го издвои најдобриот тим на 8.коло во Вторите фудбалски лиги.

Прочитај повеќе

Охриѓани се жалат на судењето на мечот со Кораб

Македонскиот второлигаш ГФК Охрид јавно го истакна катастрофалното судење на арбитарот Садик Таири на мечот против Кораб. Бара од Судиската организација при ФФМ сериозно да го разгледа неговото делење на правдата.

Прочитај повеќе

ВТОРА ЛИГА ИСТОК: Брегалница до триумф во 95.минута, Тиквеш лесно низ Росоман

Брегалница едвај победи на Могила против Победа со 1-2. Митрев во 95.минута погоди за триумф на штипскиот прволигаш

Прочитај повеќе

ВТОРА ЛИГА ЗАПАД: Гостивар го чува врвот

Гостивар со 1-0 славеше против Вардар Форино и се зацврсти на првото место на табелата во Втората лига Запад. Малиќ Белули во 81.минута успеа да го скрши отпорот на жилавиот гостин

Прочитај повеќе

ВТОРА ЛИГА ИСТОК: Брегалница го освојува Прилеп, Тиквеш на гости во Росоман

Брегалница и Тиквеш ќе водат голема битка за првото место во Втората лига Исток, а и двете екипи во денешното осмо коло ќе гостуваат

Прочитај повеќе