Вести од Втора лига

Грнев: Сите многу добро знаат каква коректна екипа е Кит Го, ние уживаме во фудбалската игра

​Фудбалерите на Кит Го ремизираа (1-1) во дерби пресметката со Тиквеш во 16. коло од Втората лига - Исток, во натпревар во кој може да се жали и за пропуштените три бода поради примениот погодок во самиот финиш од средбата.

Прочитај повеќе

Лабуништа загуби од Гостивар во последниот меч од 16. коло во Втората лига - Запад

​По елиминацијата во четвртфиналето од Купот на Македонија, фудбалерите на Лабуништа загубија и во 16. коло до Втората лига - Запад на гостувањето против Гостивар.

Прочитај повеќе

ВТОРА ЛИГА - ЗАПАД: Пелистер победнички и во Кичево, Скопје ремизираше со Дрита

Пелистер и натаму ја води главната улога во трката за првата позиција во Втората лига - Запад, откако во 16. коло триумфираше со 0-2 на гостувањето против Велазерими, а искористувајќи го ремито на Скопје на гостувањето против Дрита.

Прочитај повеќе

ВТОРА ЛИГА - ИСТОК: Беласица и Брегалница се издвоија на табелата, реми на Кит Го и Тиквеш во дербито

​Кит Го и Тиквеш ремизираа (1-1) во дерби пресметката од 16. коло во Втората лига - Исток. Брегалница лесно триумфираше на гостувањето против Победа во Прилеп, а Беласица иако долго се мачеше сосема заслужено стигна до триумф од 2-0 во пресметката против Питу Гули.

Прочитај повеќе

Брегалница сака продолжување на победите во Прилеп, дербито во Пехчево

По пласманот во полуфиналето од Купот на Македонија, фудбалерите на Брегалница денеска ги очекува нов предизвик во 16. коло од Втората лига - Исток, пресметката во Прилеп со Победа.

Прочитај повеќе