Вести од Втора лига

Актуелно

ФК Плачковица: Катастрофално судење на Здравко Костовски на мечот против Осогово

Срамно судење во Кочани од старна на судиската тројка. До кога главни актери ќе бидат судиите?!

Прочитај повеќе

ВТОРА ЛИГА ЗАПАД: Кадино го „уништи“ Гостивар

Ринор Ајдини, Кристијан Ивановски и Дамјан Масевски беа стрелци на головите за Кадино

Прочитај повеќе

ВТОРА ЛИГА ИСТОК: Брегалница и Тиквеш немаат конкуренција

Штипскиот тим со 6-1 го совлада Росоман, а Тиквеш со 3-0 славеше над Каменица Саса

Прочитај повеќе

ВТОРОЛИГАШКИ ВОЗБУДУВАЊА: Брегалница и Тиквеш со „лесен“ домаќинлук, Гостивар на гости во Кадино

Возбудувањата во Втората лига Исток продолжуваат со трката меѓу Тиквеш и Брегалница

Прочитај повеќе

МАКФУДБАЛ - ИГРАЧ на 8.КОЛО во вторите лиги: Алтин Лога (Велешта)

Алтин Лога е меч-мејкер за Велешта, а го заслужи и епитетот МАКФУДБАЛ - ИГРАЧ на 8.коло во вторите лиги

Прочитај повеќе