Вести од Втора лига

Актуелно

Брегалница доби нов помошен терен, во тек изградбата на апартмански комплекс (ФОТО)

Покрај резултатските амбиции на првиот тим, со преземањето на клубот од страна на најдобриот фудбалски работник за минатата година во Македонија, Кирил Гогов, во ФК Брегалница веќе сериозно течат активностите и за инфраструктурно подобрување.

Прочитај повеќе

Илиевски: Брегалница има тим за високи дострели, но потребна е макотрпна работа да се дојде во целта

Фудбалерите на Брегалница викендов со пауза од првенствените активности поради настапите на националните тимови во квалификациите за ЕП. Сето тоа носи повеќе простор за дополнително освежување и подготовка на тимот пред финишот на есенската полусезона.

Прочитај повеќе

Брегалница славеше убедлива победа против Питу Гули

​Фудбалерите на Брегалница сосема очекувано запишаа убедлива победа од против Питу Гули во 12. коло од Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

ВТОРА ЛИГА - ЗАПАД: Скопје е нов лидер, победа на Лабуништа во Форино, реми на Пелистер

Скопје е нов лидер во Втората лига - Запад, откако славеше против Кадино со 2-0 во 12. коло притоа искористувајќи ги ремијата на Пелистер и Велазерими против Дрита односно Гостивар.

Прочитај повеќе

ВТОРА ЛИГА - ИСТОК: Беласица и Кит Го до нови лесни победи, конечно триумф и за Тиквеш

Струмичка Беласица ја задржа лидерската позиција во Втората лига - Исток откако во 12. коло славеше на гостувањето против Каменица Саса со 0-3. Беласица дојде до победата со погодоците на Ѓорѓи Марков во 30. минута од натпреварот, најдобриот стрелец Мартин Мирчевски во 82. минута, и Кокалански во 89. минута.

Прочитај повеќе