Вести од Интернацоналци

Актуелно

Бејтулаи го раскина договорот со Хелсингборг, од јуни повторно во Шкендија

Репрезентативецот на Македонија, Егзон Бејтулаи повеќе не е член на шведскиот прволигаш Хелсингборг. Бејтулаи побарал раскин на договорот поради семејни причини, што наишло на максимално разбирање од страна на раководството на клубот.

Прочитај повеќе

„Тајмлес 2010“ и Горан Пандев: Шампионски прстен од Интер за Гранде Мачедоне (ФОТО)

Најдобриот македонски фудбалер вечно ќе се сеќава на 2010, но ќе има шампионски прстен кој ќе го носи за спомен. Интер му подари шампионски прстен на Горан Пандев за фантастичниот успех што клубот го направи пред една деценија, кога го освои пехарот во Лигата на шампионите, но и трофеите во Серија А и во Купот на Италија.

Прочитај повеќе

Изаир Емини го победи Covid-19: Вториот тест на коронавирус - негативен

Македонскиот фудбалски интернационалец Изаир Емини експресно го победи вирусот Covid-19. Тој само пет дена откако беше позитивен на тестирањето на Covid-19 пред стартот на тренинзите во косовскиот тим Дрита, направи втор тест на кој има негативни резултати. Ова значи дека Емини експресно го победи коронавирусот и по одреден период ќе може да им се

Прочитај повеќе

Горан Пандев со Интер пред 10 години се искачи на кровот на Европа (ВИДЕО)

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев денеска има повод за прослава на голем јубилеј. Пред точно 10 години, на 22 мај 2010 година, Пандев го развеа македонското знаме на „Сантијаго Бернабеу“ во знак на триумфот на Интер во Лигата на шампионите.

Прочитај повеќе

Кире Маркоски потпиша за Карвина

Кире Маркоски е нов член на чешкиот прволигаш Карвина. ​Повремениот македонски репрезентативец потпиша едногодишен договор со клубот, со опција за продолжување на соработката доколку се задоволни и двете страни.

Прочитај повеќе