Вести од Интернационалци

Актуелно

Нов гол на Тричковски за АЕК Ларнака (ВИДЕО)

Тричко беше стрелец на вториот гол за својот тим во триумфот (0-2) на гости против Ермис

Прочитај повеќе

ВИДЕО: Дени Мусовски е гол-мајстор: Со одличен лоб го „поздрави“ голманот на ЛА галакси

Тој со одличен лоб удар го совлада Џонатан Клинсман, голманот на ЛА галакси

Прочитај повеќе

Ѓорѓев стрелец во триумфот на Грасхоперс

Ѓорѓев го постигна вториот гол оваа сезона, а погоди во 45. минута

Прочитај повеќе

Конечно...Елиф Елмас го победи коронавирусот!

Елиф Елмас и Пјотр Зиелински, конечно се негативни и можат да му се приклучат на тимот на Наполи

Прочитај повеќе

Џани Алиоски во свој стил: Три бода, празна мрежа и викенд - лајк!

Се израдува на трите бода, на сочуваната мрежа, но и на слободниот викенд

Прочитај повеќе