Вести од А-тим

Победа против Израел како мотив повеќе за плеј-офот од Лигата на нациите!

​Македонската репрезентација вечерва од 20:45 часот на националната арена „Тодор Проески“ ја очекува последниот натпревар од квалификациите за пласман на ЕП 2020, против Израел. Триумф против Израелците е огромна желба на сите во националниот табор како начин за првпат во историјата да се стигне до третото место во квалификациска група.

Прочитај повеќе

Костадинов: Го живеам мојот сон, сакам квалитетен меч и против Израел

​Македонската репрезентација денеска од 20:45 часот на националната арена „Тодор Проески“ во Скопје го очекува последниот натпревар од квалификациите за ЕП 2020, против Израел. И покрај фактот дека натпреварот нема резултатско значење од аспект на битка за позиција која води на ЕП, огромна е желбата во националниот табор со триумф да заокружи квали

Прочитај повеќе

Херцог и Начо: Израел сака да победи во Скопје

Израел сака да оствари триумф во Скопје и победнички да ги заокружи квалификациите за ЕВРО 2020, најавија селекторот Андреас Херцог и капитенот Бибрас Начо на прес - конференцијата во пресрет на утрешниот меч.

Прочитај повеќе

Пандев: Подготвен сум за Израел, сакаме да бидеме трети во групата

Капитенот на фудбалската репрезентација на Македонија, Горан Пандев, ќе биде подготвен за настап за утрешниот дуел против Израел. Тој ги надмина здравствените проблеми поради кои го пропушти претходниот меч против Австрија.

Прочитај повеќе

Ангеловски: Посакуваме триумф против Израел и трето место на крајот од циклусот

Фудбалската репрезентација на Македонија утревечер на арената „Тодор Проески“ во Скопје ќе го заокружи циклусот квалификации за ЕВРО 2020. Противник е селекцијата на Израел и воопшто не е сеедно, дали на крајот ќе завршиме како третопласирани во групата или можеби дури и на петтата позиција. Се ќе зависи од исходот на мечот против Израелците, но и

Прочитај повеќе