Вести од А-тим

Ангеловски останува селектор на А репрезентацијата до декември 2020 година

​Игор Ангеловски останува на селекторското место во македонската А репрезентација до декември 2020 година.

Прочитај повеќе

Стефан Ристовски: Полска ќе биде детално скенирана

Најдобрата македонската фудбалска репрезентација на 7. и 10. јуни на Националната арена „Тодор Проески“ го продолжува квалификацискиот циклус за пласман на ЕУРО 2020. Фаворитите во нашата група, Полска и Австрија гостуваат на нашиот најголем стадион.

Прочитај повеќе

Александар Трајковски и Бобан Николов му се ставија на располагање на селекторот Ангеловски

Фудбалската репрезентација на Македонија ги засилува подготовките за двата квалификациски натпревари против Полска и против Австрија, на националната арена „Тодор Проески“. Составот на селекторот Игор Ангеловски полека се комплетира, а денеска на националниот тим му се приклучија и фудбалерите на МОЛ Види, Бобан Николов, и на Палермо, Александар Тр

Прочитај повеќе

Полска без Шчесни на мечот со Македонија во Скопје

Полска без својот прв голман Војчек Шчесни доаѓа на дуелот против Македонија на 7. јуни во Скопје во квалификациите за ЕП 2020.

Прочитај повеќе

Иако некомплетни... Активен старт на подготовките на националниот тим (ФОТО)

Македонската репрезентација на 7. и 10. јуни го продолжува квалификацискиот циклус за пласман на ЕП 2020. Фаворитите во нашата група, Полска и Австрија гостуваат на националната арена „Тодор Проески“ во Скопје.

Прочитај повеќе