Вести од А-тим

Без Барди во октомвриските квалификации, дополнителен повик за Младеновски од Вардар и Стоилов од Ак. Пандев

​Фудбалерот на шпански Леванте, Енис Барди и покрај првичниот повик и дефинитивно, поради повреда, отпадна за натпреварите против Словенија (10. октомври) и против Полска (13. октомври) од квалификациите за ЕП 2020.

Прочитај повеќе

Кулушевски и вторпат одби повик за настап за Македонија

​Македонскиот селектор Игор Ангеловски изминатиов период повторно имал разговори со поранешниот кадетски репрезентативец на Македонија, Дејан Кулушевски, сега член на италијанската Парма како позајмен фудбалер од Аталанта, испраќајќи нов повик да го прифати настапот во сениорскиот репрезентативен дрес.

Прочитај повеќе

Ангеловски и со Барди на списокот за мечевите против Словенија и Полска, се враќа и Стефан Ристовски

Македонскиот селектор, Игор Ангеловски го соопшти списокот на фудбалери за престојните два квалификациски натпревари против Словенија и против Полска за пласман на ЕП 2020, на кој се наоѓаат 23 имиња.

Прочитај повеќе

Левандовски ќе ја предводи Полска на дуелот против Македонија и во Варшава

Селекторот на Полска Јержи Бржечек, го објави списокот на фудбалери на кои ќе смета за претстојните квалификациски натпревари против Летонија и против Македонија (13 октомври во Варшава). Нападот ќе го предводи напаѓачот на Баерн Минхен, Роберт Левандовски, а на листата на повикани се и Кжиштоф Пјонтек и Аркадиуш Милик.

Прочитај повеќе

Барди ќе паузира 20 дена, „виси“ за Словенија и за Полска

Енис Барди се приклучи на листата на повредени играчи на македонската репрезентација во пресрет на октомвриските квалификациски средби против Словенија и Полска. Стрелецот на вториот гол на мечот со Летонија не настапи на последниот натпревар на Леванте, а по денешниот тренинг беше обелоденето дека македонскиот интернационалец заработил незгодна по

Прочитај повеќе