Вести од А-тим

Неочекувана повреда на Тричковски, отпадна за утрешниот меч со Полска

​Иван Тричковски поради повреда на задната ложа и дефинитивно отпадна од комбинација за настап на утрешниот натпревар против Полска.

Прочитај повеќе

Ристовски: Уште еднаш да покажеме колку вреди оваа репрезентација...

Македонија без бело знаме пристигна во Варшава, а по победата над Словенија нашите фудбалери се оптимисти дека можат да го изненадат и лидерот во групата, селекцијата на Полска. Дефанзивецот Стефан Ристовски настапи повреден, но одигра значајна улога во големиот триумф над Словенците, а се очекува да биде еден од клучните фудбалери и на утрешниот м

Прочитај повеќе

Подготвени за голема битка: Фудбалерите го одржаа официјалниот тренинг во Варшава

Фудбалската репрезентација на Македонија го одржа официјалниот тренинг на Националниот стадион во Варшава во пресрет на утрешниот квалификациски дуел со Полска, лидерот во нашата група за пласман на ЕП 2020. Аријан Адеми не тренираше, и понатаму има проблеми со отокот на стапалото, но докторскиот тим сепак уверува дека тој ќе може да настапи на утр

Прочитај повеќе

Несторовски: Не дојдовме во Полска за однапред да се предадеме

​Првиот напаѓач на македонската репрезентација Илија Несторовски вели дека победата во доминантна игра над Словенија донела дополнителен импулс во репрезентативните редови за позитивен резултат и на неделниот натпревар против Полска во Варшава.

Прочитај повеќе

Македонија го одработи првиот тренинг во Варшава, без Адеми и Алиоски (ФОТО)

​Македонската репрезентација го одработи првиот тренинг по пристигнувањето во Варшава пред квалификацискиот натпревар со Полска кој не очекува в недела во 8. коло од Групата Г за пласман на ЕП 2020.

Прочитај повеќе