Вести од А-тим

Спировски: Ќе биде тежок дуел, но секако можеме до победа

​Силен оптимизам владее во македонската репрезентација во очекување на дуелот против Словенија вечерва од 20:45 часот на националната арена „Тодор Проевски“.

Прочитај повеќе

Традицијата на наша страна: Три победи и само еден пораз од досегашните пресметки со Словенија

​Македонија и Словенија вечерва во Скопје од 20:45 часот во 7. коло од Групата Г во квалификациите за ЕП 2020 ги очекува шестиот меѓусебен дуел во историјата.

Прочитај повеќе

Кек: Проблемите при патувањето дополнително ќе не мотивираат, дојдовме да победиме

Фудбалската репрезентација на Словенија со речиси тричасовно задоцнување поради проблеми со авионскиот превоз денеска допатува во Скопје, а селекторот Матјаж Кек на прес-конференцијата истакна дека тоа може само дополнително да ги мотивира неговите фудбалери во пресрет на утрешниот меч. Тренингот сепак се одржа без проблеми иако Словенците имаа про

Прочитај повеќе

Пандев: Потребна ни е вистинска поддршка против Словенија

Капитенот на фудбалскиот национален тим, Горан Пандев, побара од фановите да не бидат негативни, туку да им дадат вистинска поддршка на фудбалерите на утрешниот квалификациски меч против Словенија, на арената „Тодор Проески“. Тој вели дека фудбалерите со нетрпение го очекуваат мечот против Словенците и посакуваат триумф.

Прочитај повеќе

Ангеловски: 11 мотивирани Македонци ќе истрчаат на мегдан со Словенците

Фудбалската репрезентација на Македонија утревечер ќе ја пречека Словенија во квалификациски меч кој може да го одреди понатамошниот тек од циклусот. Селекторот Игор Ангеловски посакува Словенците безбедно да пристигнат во Скопје, но Македонија да стигне до триумф на утрешната пресметка.

Прочитај повеќе