Вести од А-тим

Одредени официјалните состави: Пандев и Нестор - гол vs Левандовски

Селекторите на Македонија и на Полска, Игор Ангеловски и Јержи Бржечек ги одредија официјалните состави за вечерашниот натпревар. Македонија во навалниот ред со капитенот Горан Пандев и со Илија Несторовски, а Полска возвраќа со Зјелински и со Левандовски.

Прочитај повеќе

Ако ги прескокнеме Полјаците, ЕП нема да е далеку

Фудбалската репрезентација на Македонија вечерва (20.45 часот) ќе ја пречека Полска, најголемиот фаворит во групата, во третиот меч од квалификациите за ЕП 2020. Со триумф над Полјаците, широко би си ги отвориле вратите за учество на континенталниот собир. Така вели капитенот Горан Пандев.

Прочитај повеќе

Полска сака победа во Скопје, но и стравува од Македонија

Фудбалската репрезентација на Македонија утревечер (20.45 часот) ќе го игра третиот натпревар од циклусот квалификации за ЕП 2020, а ривал е најголемиот фаворит во групата, селекцијата на Полска. Избраниците на Јержи Бржечек го одработија официјалниот тренинг на „Тодор Проески арена“ и најавија дека сакаат триумф, но исто така имаат максимален респ

Прочитај повеќе

Ангеловски: Ќе докажеме дека вредиме против Полска

Селекторот на македонската репрезентација, Игор Ангеловски, е оптимист дека нашиот национален тим ќе успее да стигне до позитивен резултат на утрешниот квалификациски натпревар против Полска.

Прочитај повеќе

Пандев: И ние сонуваме за дочек како оној на ракометарите на Вардар

Горан Пандев имаше поголема минутажа кон крајот на сезоната, па во одлична форма ги дочекува јунските квалификациски натпревари против Полска и Австрија.

Прочитај повеќе