Вести од А-тим

Пуштени во продажба билетите за мечот Македонија - Косово

Фудбалската федерација на Македонија од денеска ги пушти во продажба билетите за натпреварот Македонија – Косово од плеј-оф фазата за пласман на Европското првенство 2020. Македонската А репрезентација против Косово ќе игра на 26. март на националната арена „Тодор Проески“ во полуфиналето од Лигата на нации.

Прочитај повеќе

Група за повторна битка за прво место: Македонија со Грузија, Естонија и Ерменија во Ц Лигата на нации

​Македонската репрезентација ќе игра во Групата 2 од Ц Лигата на нации заедно со Грузија, Естонија и Ерменија, одлучи денешната ждрепка во УЕФА.

Прочитај повеќе

УЕФА нема да го одложи дуелот Македонија - Косово

Полуфиналниот дуел од Лигата на Нации меѓу Македонија и Косово што треба да се игра на 26 март во Скопје нема да биде одложен, исто како и останатите пресметки од плејофот од ова натпреварување, кои треба да ги дадат последните патници на ЕВРО 2020.

Прочитај повеќе

Билети за дуелот Македонија - Косово од 2. март - со лична карта

Билетите за плејоф меч од Лигата на нации меѓу Македонија и Косово ќе се продаваат само онлајн преку платформата „МК Тикетс“, ќе бидат персонализирани и секој навивач ќе може да купи само еден билет, со име и презиме и број на лична карта. Сето ова е поради строгите препораки за безбедност од Министерството за внатрешни работи, а продажбата ќе отпо

Прочитај повеќе

Македонската селекција остана на 68. место на ФИФА листата

​Македонската фудбалска репрезентација е без промени на позицијата на најновата ФИФА ранг листа, останувајќи на 68. место.

Прочитај повеќе