Вести од А-тим

Илиев: Можеме до победа против Израелците

​Голманот Дени Илиев верува дека македонската репрезентација може до триумф на утрешниот квалификациски натпревар против Израел во Бер Шева.

Прочитај повеќе

Ангеловски со проблеми пред мечот со Израел: Неизвесен настапот на Пандев

​Македонскиот селектор Игор Ангеловски е оптимистички расположен во пресрет на утрешниот квалификациски натпревар против Израел во Бер Шева. Предводникот на националниот тим е свесен дека Македонија ја очекува повеќе од тежок натпревар со противник кој е решен максимално да атакува на трите бода, но верува во избраниците кои се подготвени за квалит

Прочитај повеќе

Ашдод е одлична подготвителна база: Македонија без тренинг во Бер Шева на мегдан против Израелците

​Македонската репрезентација во одлична атмосфера го одработи синоќешниот тренинг во Ашдод. Така ќе биде и денеска по одлуката на стручниот штаб и денешниот последен тренинг националниот тим да го одработи во Ашдод, место во Бер Шева каде утре ќе се игра натпреварот против Израел.

Прочитај повеќе

Алиоски: На сите ни е јасно, мораме многу подобро од мечот со Австрија

Езгјан Алиоски ги надмина проблемите кои го мачеа на крајот од ланската сезона, па почна да прикажува одлични игри во дресот на Лидс. Се очекува левиот бек да продолжи во ист ритам и во репрезентативниот дрес, се со цел да се остават зад себе разочарувачките игри и поразите од Полска и од Австрија во јунскиот квалификациски циклус.

Прочитај повеќе

Тричковски: Респект за Израел, но се ќе зависи од нас

Македонските репрезентативци го одржаа и првиот тренинг по пристигнувањето во Израел, каде в четврток ќе се обидат да ја прекинат серијата порази во квалификациите за ЕП 2020. Противникот не е нималку наивен, но право на оптимизам на нашите фудбалери им дава фактот дека при последното гостување во оваа земја, пред две години, успеаја да стигнат до

Прочитај повеќе