Вести од А-тим

Пандев: За доброто на сите - одложете го натпреварот

Капитенот Горан Пандев се приклучи на иницијативата за одлагање на бараж-натпреварот меѓу Македонија и Косово. Најдобриот македонски фудбалер изрази надеж дека полуфиналето од Лигата на Нации би можело да се одигра во друг термин, кога ќе нема опасност од коронавирусот, бидејќи фудбалерите заслужуваат на овој меч да ја имаат поддршката на верните н

Прочитај повеќе

Николов: Не правете „спектакли“, баражот треба да се игра пред публика

Македонскиот фудбалски репрезентативец Бобан Николов преку својот инстаграм-профил побара да биде издествувано одложување на бараж-дуелот против Косово, за истиот да се одигра кога ќе постојат услови за на стадионот да има навивачи.

Прочитај повеќе

ФФМ бара одложување на дуелот со Косово, карантин за „Италијанците“ е “невозможна мисија“

Бараж-дуелот од Лигата на Нации меѓу Македонија и Косово не само што ќе се игра без публика, туку големи се шансите и да биде презакажан за нов датум, откако од Фудбалската Федерација на Македонија најавија дека ќе поднесат такво барање до УЕФА за да може да се имаат на располагање сите расположливи сили за овој историски натпревар.

Прочитај повеќе

Натпреварот Македонија - Косово без публика!

​Бараж-натпреварот од полуфиналниот плеј-оф во Лигата на нациите меѓу Македонија и Косово на 26. март на националната арена „Тодор Проевски“ во Скопје ќе се игра без присуство на публика. Ова е дефинитивна одлука од Владата на РСМ која Фудбалската федерација на Македонија се очекува само да ја прифати и да ја информира УЕФА.

Прочитај повеќе

Барди е повреден - во трка со времето за дуелот со Косово

Енис Барди се наоѓа во трка со времето за да биде способен за настап на претстојниот бараж дуел против Косово откако беше обелоденето дека Македонецот заработил незгодна повреда за време на последниот меч против Гранада во Примера Дивизион.

Прочитај повеќе