Вести од А-тим

ФОТО: Пандев со својот син Филипо пред мечот со Австрија

​Убава слика на арената „Тоше Проески“ пред натпреварот на македонската репрезентација против Австрија.

Прочитај повеќе

Македонија со Елмас и Адеми во почетниот тим против Австрија

Македонската репрезентација ќе биде со Елиф Елмас во почетниот состав и за пресметката против Австрија во квалификациите за ЕП 2020, која од 20:45 часот се игра на арената „Тоше Проески“ во Скопје.

Прочитај повеќе

Оптимизам и насмевки пред Австрија (ФОТО)

Фудбалската репрезнетација на Македонија го одработи последниот тренинг во пресрет на утрешниот квалификациски натпревар против Австрија во Скопје. По минималниот пораз од фаворитот Полска, незаслужен според прикажаната игра, фудбалерите се надеваат дека ќе им се врати како награда против Австрија.

Прочитај повеќе

Арнаутовиќ: Сакаме бодови и од Скопје

Австрија ги освои првите бодови во квалификациите со триумфот (1-0) против Словенија со 1-0, а напаѓачот Марко Арнаутовиќ истакнува дека неговата селекција посакува да продолжи со ’бербата’ и на утрешниот меч во Скопје.

Прочитај повеќе

Фода: Македонија има многу компактен состав, нема да ни биде лесно

Франко Фода, селекторот на Австрија, очекјва тежок натпревар против Македонија во Скопје. Максимално ја респектира нашата фудбалска репрезентација и знае колку ќе биде тежок и неизвесен утрешниот меч во Скопје.

Прочитај повеќе