Вести од А-тим

Репрезентативците категорични: Нема лесни противници, но Летонија мора да се победи

Четири бода од двете врзани гостувања и нема да бидат “слаб плен”. Вака размислува дефанзивецот Висар Мислиу во пресрет на дуелот в понеделник против Летонија, шести во квалификациите за ЕП 2020. Секако, ќе треба да се победи Летонија овде во Рига за да се исполни таа мисија.

Прочитај повеќе

Спировски: Нема фаворитски притисок, ќе ја победиме Летонија

Фудбалската репрезентација на Македонија полека се прилагодува во Рига во пресрет на следниот натпревар од квалификациите за ЕП 2020. По ремито со Израел, нашите најдобри фудбалери денеска го одржаа првиот тренинг во Летонија и најавуваат сигурен триумф против последнопласираната селекција во групата.

Прочитај повеќе

Фијаско на Летонија пред Македонија, Словенците ја решија „енигмата Полска“

Репрезентацијата на Словенија и го нанесе првиот пораз на Полска во квалификациите за Европското првенство 2022 година, откако вечерва на домашен терен славеше со 2-0. Полјаците допатуваа со максимален ефект на овој меч, но Левандовски и соиграчите не беа на висина на задачата, а словенечките фудбалери знаеја како да го искористат тоа и со головите

Прочитај повеќе

Фудбалерите пристигнаа во Летонија, одложен утрешниот тренинг

Долго траеше патувањето на македонските репрезентативци од Израел до Летонија, но „црвено-жолтите“ слетаа во Рига, каде в понеделник ќе ги одмерат силите со ривалот што веќе го совладаа во Скопје на стартот од овој квалификациски циклус.

Прочитај повеќе

Адеми: Заслуживме повеќе од реми, тешко ни е што не победивме

​Стрелецот на погодокот за Македонија во ремито (1-1) на гостувањето против Израел, Аријан Адеми вели дека сите во националниот тим жалат што не се стигна до триумф во Бер Шева иако бевме поблиску до трите бода од противникот.

Прочитај повеќе