Вести од А-тим

Пораз (2-1) од Австрија во Виена на подмладената Македонија

Подмладената и десеткувана репрезентација на Македонија доживеа пораз од Австрија (2-1) во претпоследниот натпревар од квалификациите за ЕВРО 2020. Давид Алаба во осмата минута и Штефан Лајнер во 48.минута беа стрелци на головите за Австрија на овој меч. Македонија постигна почесен погодок преку дебитантот Влатко Стојановски во завршните моменти од

Прочитај повеќе

Австријците со голем респект кон Македонија: Нема да е лесно, тие се одличен состав

Фудбалската репрезентација на Македонија вечерва во Виена ќе го одигра претпоследниот меч од квалификациите за ЕВРО 2020. Шансите за пласман преку групата се сведени на теорија, речиси сигурно Полска и Австрија ќе патуваат на континенталниот собир, но избраниците на Игор Ангеловски сакаат да го заокружат циклусот на третата позиција. Тоа би бил нај

Прочитај повеќе

Многу проблеми, но и огромни мотиви да се одигра квалитетно против Австријците

Фудбалската репрезентација на Македонија е исправена пред претпоследниот предизвик во овој квалификациски циклус, гостувњето во Виена против Австрија. Можеби и со најмногу кадровски проблеми во последните неколку години, но и со огромни мотиви да се покаже квалитетот и да се одигра многу подобро отколку во Скопје против истиот ривал, кога загубивме

Прочитај повеќе

Репрезентацијата и со Горан Пандев го одработи официјалниот тренинг на „Ернст Хапел“ во Виена (ФОТО)

​Македонската репрезентација го одработи официјалниот тренинг на „Ернст Хапел“ стадионот во Виена каде утре од 20:45 часот го игра претпоследниот натпревар од квалификациите за ЕП 2020, против Австрија.

Прочитај повеќе

И Пандев, поради болест, нема да игра против Австрија!?

​Селекторот на фубалската репрезентација на Македонија, Игор Ангеловски се соочува со нови проблеми пред утрешниот натпревар против Австрија во квалификациите за пласман на Европското првенство во Австрија, откако капитенот Горан Пандев се пожали на зголемена телесна температура поради која е неизвесен за утрешниот меч.

Прочитај повеќе