Вести од А-тим

Актуелно

Пад од пет места на најновата ФИФА ранг листа

​Фудбалската репрезентација на Македонија доживеа пад од пет места на најновата ФИФА ранг-листа и во моментов се наоѓа на делба на 73. позиција заедно со репрезентацијата на Кина.

Прочитај повеќе

Срамно: Алиоски избркан од ресторан во Прилеп, веднаш реакција и од ФФМ

Македонскиот репрезентативец Езгијан Алиоски доживеал повеќе од непријатни сцени денеска во својот роден град Прилеп.

Прочитај повеќе

ФФМ: Благодариме за поддршката против Полска и против Австрија

Фудбалската Федерација на Македонија преку кратко соопштение на својата официјална веб-страница испрати јавна благодарност до фановите за дадената поддршка на последните репрезентативни натпревари, но и до сите оние кои беа вклучени во беспрекорната организација на дуелите со Полска и со Австрија.

Прочитај повеќе

Николов: Се чувствуваме како во пеколот....

​Фудбалерот од средниот ред на македонската репрезентација Бобан Николов не може да го сокрие огромното разочарување по дебаклот кој Македонија го доживеа од Австрија во квалификациите за ЕП 2020.

Прочитај повеќе

Ристовски: Дресот на Македонија е светост, сега потфрливме

​Стефан Ристовски не штедеше зборува за самокритика по катастрофалниот пораз од Австрија кој македонската репрезентација го доживеа на националната арена „Тодор Проевски“ во квалификациите за ЕП 2020.

Прочитај повеќе