Вести од А-тим

Актуелно

Енис Барди: Јас сум Албанец, но чест ми е да играм за Македонија

„Јас сум Албанец, тоа никој не може да ми го одземе, но чест ми е да играм за Македонија“

Прочитај повеќе

Ангеловски: Јаховиќ сам се повлече од А-тимот, не остана до крај на мечот со Лихтенштајн

„Пред мечот дојде кај мене и ми рече дека сака да ја напушти репрезентацијата“, вели селекторот

Прочитај повеќе

Ерменија ќе ја пречека Македонија на Кипар

УЕФА претходно и забрани на Ерменија да игра на домашен терен поради конфликтот со Азербејџан

Прочитај повеќе

ВИДЕО: Дени Мусовски е гол-мајстор: Со одличен лоб го „поздрави“ голманот на ЛА галакси

Тој со одличен лоб удар го совлада Џонатан Клинсман, голманот на ЛА галакси

Прочитај повеќе

УЕФА пресече: Македонија нема да гостува во Ереван во ноември

Македонија нема да гостува во Ерменија во Лигата на нации на 18 ноември, туку мечот ќе се одигра на неутрален терен, во друга држава

Прочитај повеќе