Вести од месец Јануари, 2021

Актуелно

„Марка“ го фали Столе Димитриевски: Тој е квалитет за Ла Лига

„Столе Димитриевски ја спречуваше Барса се додека можеше“

Прочитај повеќе

Солскјер: Игравме лошо, а и судиските одлуки беа против нас

Покрај лошото издание, менаџерот Оле Гунар Солскјер вели дека на поразот влијаеле и судиските одлуки

Прочитај повеќе

Шкупи ремизираше со Ахмат Грозни, повторно стрелаше Адеми

Шкупи ремизираше (1-1) против рускиот клуб Ахмат Грозни на подготовките во Анталија

Прочитај повеќе

На улица убиен руски фудбалер

Рускиот фудбалер Јегор Дробиш е убиен додека се враќал дома по вечерно излегување

Прочитај повеќе

Де Лаурентис му даде поддршка: Гатузо останува тренер на Наполи

Џенаро Гатузо останува на клупата на Наполи и ќе го предводи тимот за кој настапува Елиф Елмас

Прочитај повеќе

G-G32VEZ5NYJ