Вести од месец Август, 2020

Актуелно

Антонио Павиќ - ново име во Шкендија

Шкендија успешно финализираше уште еден трансфер, потпишувајќи договор со хрватскиот интернационалец Антонио Павиќ. Овој 25-годишен фудбалер настапува како лев бек, а во Шкендија пристигна од редовите на Железничар, откако претходно настапуваше и за Копер и за Осијек.

Прочитај повеќе

Шкупи потпиша со „бисер“ на Галатасарај

Турскиот тинејџер Фират Гулу е четвртото засилување на Шкупи во овој преоден рок, откако скопскиот прволигаш успешно ги финализираше преговорите и потпиша договор на три сезони со овој 19-годишен фудбалер.

Прочитај повеќе

Брегалница по европски терк: Пуштен во употреба новиот сместувачки комплекс (ФОТО)

Пред почетокот на новата сезона, согласно и утврдените планови за инфраструктурен раст на клубот, ФК Брегалница и официјално го пушти во употреба сместувачкиот комплекс во рамките на Градскиот стадион во Штип.

Прочитај повеќе

Мајсторски гол на Ибраими, Шкендија победи во Штип... (ВИДЕО)

​Шкендија триумфираше со 0-2 на гостувањето против Брегалница во Штип на „генералката“ за новата натпреварувачка сезона во Првата македонска фудбалска лига.

Прочитај повеќе

Пелистер ремизираше со Гостивар, Академија Пандев победи со Тиквеш

​Пелистер ремизираше без голови на последниот контролен дуел пред стартот на прволигашката сезона следниот викенд.

Прочитај повеќе