Вести од месец Февруари, 2020

Актуелно

МАКФУДБАЛ - ИГРАЧ НА 20 КОЛО: ДАВИД ТОШЕВСКИ (РАБОТНИЧКИ)

Работнички е во пролетна офанзива, забележа две победи во низа и го напушти последното место на табелата. Лошата есен е минато, после освојувањето на Струга падна и Шкупи на арената „Тодор Проески“, а најзаслужен за триумфот е Давид Тошевски кој ги постигна двата гола.

Прочитај повеќе

Грнев: Ја оставаме фаворитската улога на Беласица, Брегалница, Тиквеш..., но ќе ја чекаме нашата шанса

​Шефот на стручниот штаб на Кит Го, Емил Грнев со осврт за изминатите зимски подготовки и очекувањата за пролетниот дел од шампионатот.

Прочитај повеќе

МАКФУДБАЛ - Тим на 20. коло!

Вардар се издвои на +10 бода од второпласираната Шкендија по 20. коло од Првата македонска фудбалска лига. „Црвено-црните“ се првата екипа која сезонава успеа да слави во Велес, па искористувајќи го ремито на тетовци во Кратово со Силекс, сега се со двоцифрена предност во битката за титула. Работнички, пак, се извлече од последната позиција откако

Прочитај повеќе

Билети за дуелот Македонија - Косово од 2. март - со лична карта

Билетите за плејоф меч од Лигата на нации меѓу Македонија и Косово ќе се продаваат само онлајн преку платформата „МК Тикетс“, ќе бидат персонализирани и секој навивач ќе може да купи само еден билет, со име и презиме и број на лична карта. Сето ова е поради строгите препораки за безбедност од Министерството за внатрешни работи, а продажбата ќе отпо

Прочитај повеќе

Тошевски донесе пресврт-триумф за Работнички, Шкендија одигра без голови против Силекс

Шкендија ремизираше без голови против Силекс и ја зголеми негативата на десет бода во однос на лидерот Вардар. Нападот на Шкендија не беше расположен за погодоци, иако шанси имаа Бесарт Ибраими и Агим Ибраими. Но, одбраната на кратовскиот прволигаш успеа да одолее на предизвикот.

Прочитај повеќе