Вести од месец Ноември, 2020

Актуелно

Пандев: Голот за пласман на ЕВРО 2020 ми е најдраг во кариерата

„Голот против Грузија е мојот најдраг во кариерата затоа што со него се пласиравме на Европско првенство“

Прочитај повеќе

Пепе им се извини на сите, освен на Алиоски што му „удри глава“

Пепе не му се извини единствено на Езгјан Алиоски кого физички го нападна

Прочитај повеќе

Како Роналдо го спаси животот на брат му - Ако освојам ЛШ, ти ќе престанеш со алкохол и дрога

Неговиот повозрасен брат Хуго беше сериозно навлезен во проблеми со алкохол и дрога

Прочитај повеќе

Елези: Ова е остварување на сонот, на дебито да дадам гол во дресот на Шкендија

„Ова е остварување на сонот, чувство што не можам да го опишам“, вели Елези

Прочитај повеќе

Биелса одушевен од изданието на Џани Алиоски против Арсенал

Езгјан Алиоски одигра речиси совршен натпревар против Арсенал

Прочитај повеќе