Вести од месец Октомври, 2020

Актуелно

МАКФУДБАЛ - ТИМ НА 10.КОЛО !

МАКФУДБАЛ го издвои најдобриот тим на 10. коло во Првата македонска фудбалска лига

Прочитај повеќе

ВИДЕО: Струга Трим Лум се жали на судењето на Влахо: Три моменти на кои сме „украдени“

Сметаат дека главниот судија Константин Влахо трипати го оштетил клубот.

Прочитај повеќе

ВИДЕО: Дени Мусовски е гол-мајстор: Со одличен лоб го „поздрави“ голманот на ЛА галакси

Тој со одличен лоб удар го совлада Џонатан Клинсман, голманот на ЛА галакси

Прочитај повеќе

Верона после 32 години освои бод против Јувентус во Торино (ВИДЕО)

Јувентус од пораз го спасуваше Дејан Кулушевски со погодок во 78.минута

Прочитај повеќе

Џејми Варди го попари Арсенал (ВИДЕО)

Лестер по цели 47 години успеа да слави против Арсенал во Лондон со 0-1, а стрелец беше Џејми Варди

Прочитај повеќе