Вести од месец Септември, 2019

Вардар ја совлада Академија Пандев, сега е четири чекори напред

Вардар ја зголеми предноста пред конкурентите на врвот на табелата во Првата лига, откако го совлада тимот на Академија Пандев со 1-0. Сега „црвено-црните“ имаат 19 бода, откако го остварија шестиот последовен триумф во првенството. Вардар има четири бода предност пред Академија Пандев и дури девет пред актуелниот првак Шкендија, која вчера загуби

Прочитај повеќе

Елмас тргна во „слалом“, тројца не можеа да го запрат (видео)

Елиф Елмас уште еднаш го покажа сиот свој потенцијал со извонредниот соло-продор во финишот од мечот со Бреша, што за жал не беше крунисан и со погодок.

Прочитај повеќе

ВТОРА ЛИГА - ИСТОК: Кит Го и Брегалница ремизираа (1-1) во Пехчево

Кит Го и Брегалница ремизираа (1-1) во последниот натпревар од 6. коло во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Вардарци ја пречекуваат Академија Пандев, „романтичарите“ на гости во Кратово

Вардар сака да биде на водечката позиција и по денешната пресметка со Академија Пандев. И двата тима се непоразени во досегашниот тек од првенството во Првата лига. Шкендија загуби на Чаир, а тоа и дополнителен мотив за двете екипи да направат уште поголема бодовна разлика.

Прочитај повеќе

Втора лига Запад: Без голови во Охрид, триумф на Пелистер

Охрид ремизираше без голови против Лабуништа, па Гоце Толески ќе мора да почека за првиот триумф на клупата. Иако домашниот тим имаше повеќе од играта, сепак, не успеа да стигне до трите бода.

Прочитај повеќе