Вести од месец Август, 2019

Тричковски со два гола од пенал за триумф на АЕК Ларнака... (ВИДЕО)

​Македонскиот репрезентативец Иван Тричковски во одлична форма ќе ги дочека квалификациските натпревари кои нашата репрезентација ги игра против Израел и Летонија на почетокот од септември.

Прочитај повеќе

У-19: Две контролни средби со Бугарија

​Македонската репрезентација до 19 години на 3. и 5. септември ќе одигра два контролни натпревари на гостински терен против Бугарија.

Прочитај повеќе

Кит Го ќе атакува на триумф против Кожуф, Грнев најавува промени во составот

​Поразот од Беласица на стартот од новата сезона во Втората лига - Исток веќе е зад фудбалерите на Кит Го кои ги очекува уште еден дерби натпревар во 2. коло, овој пат в недела против Кожуф пред своите навивачи во Пехчево.

Прочитај повеќе

Игор Клечкароски е најново засилување на Охрид

​Довчерашниот фудбалер на Лабуништа, Игор Клечкароски е најновото засилување на Охрид за новата натпреварувачка сезона во Втората лига - Запад.

Прочитај повеќе

Селекцијата до 15 години подобра од Албанија на развојниот турнир на УЕФА

​Репрезентацијата на Македонија до 15 години триумфиршае против соодветната селекција на Албанија со 2-1 во последниот натпревар на УЕФА развојниот турнир кој изминативе денови се играше во Скопје.

Прочитај повеќе