Вести од месец Јули, 2019

Актуелно

Муслиу: Елиминацијата боли, но мораме да ја „излечиме“ со победи

Шкендија е елиминирана уште на стартот од квалификациите во Лигата на шампионите. Загуби на домашен терен во Скопје од Номе Калју со 1-2 на домашен терен, па не помогна ниту триумфот (0-1) на првиот натпревар во Талин.

Прочитај повеќе

Ренова го победи српски Крушевац во Охрид

Македонскиот прволигаш Ренова го совлада српскиот тим Трајал Крушевац со 2-0 на пријателски натпревар што се одигра на стадионот „Билјанини извори“ во Охрид. „Гипсарите“ успеаја да го скршат отпорот на противникот во самиот финиш од натпреварот.

Прочитај повеќе

Каран: Шкупи сака пласман во следното коло, не се плашиме од Пјуник

Шкупи утревечер го пречекува Пјуник во реванш меч од првото квалификациско коло во Лигата на Европа со надеж дека може да се пласира во следната рунда. Има позитивни 3-3 од првиот меч во Ереван.

Прочитај повеќе

Милан Ристовски на позајмица во словачка Нитра

​Младинскиот репрезентативец на Македонија, Милан Ристовски престојнава сезона ќе ја мине во редовите на словачкиот прволигаш Нитра.

Прочитај повеќе

Оптимизам во таборот на „лавовите“: Негативата од Ерменија не е недостижна!

​Шефот на стручниот штаб на Македонија ЃП, Александар Таневски верува дека неговиот тим може да се избори за позитивен резултат против ерменски Алашкерт кој може да значи и пласман во следната рунда од квалификациите во Лигата на Европа.

Прочитај повеќе