Вести од месец Јуни, 2019

Билали е осмото засилување на Шкупи за новата сезона (ФОТО)

​Шкупи го промовираше и осмото засилување за следната сезона. Чаирчани се засилија со 21-годишниот фудбалер од средниот ред, Сабит Билали кој пристигна од редовите на Македонија ЃП.

Прочитај повеќе

Македонија ЃП славеше (2-1) против Берое (ФОТО)

Фудбалерите на Македонија ЃП, во рамките на подготовките за настапот во квалификациите од Лигата на Европа, славеа со 2-1 (0-1) на пријателскиот натпревар против бугарскиот прволигаш Берое во Разлог.

Прочитај повеќе

Лазар Пеев е трето засилување на Тиквеш за новата сезона

Тиквеш го донесе и третото засилување за новата сезона, Лазар Пеев кој пристигнува од гевгелиски Кожуф.

Прочитај повеќе

Робусен напаѓач дојде во Силекс: Стефан Ѓуриќ ги засили кратовци

Македонскиот прволигаш Силекс се засили со напаѓачот Стефан Ѓуриќ. Се работи за висок и робусен фудбалер кој игра во навалната линија и треба да биде засилување за нападот на кратовскиот прволигаш.

Прочитај повеќе

Почна семинарот „Учиме од шпанскиот фудбал“ во Хотел Гогов (ФОТО)

Во Хотел Гогов во Пехчево стартуваше Меѓународниот семинар за фудбалски тренери „Учиме од шпанскиот фудбал“. Главен предавач е Шпанецот Фран Алонсо, тренер кој има 15-годишно фудбалско искуство, од кои шест години како дел од Премиер – лигата. Работеше во Саутемптон и во Евертон. Беше прв асистент на Маурисио Покетино, Роналд Куман, Семи Ли и на Се

Прочитај повеќе