Вести од месец Јуни, 2019

Актуелно

„Лавовите“ ремизираа (1-1) со Локомотив Пловдив.... (ВИДЕО)

Подготвувајќи се за настапите во квалификациите за Лига Европа, фудбалерите на Македонија ЃП ремизираа (1-1) на пријателскиот натпревар против Локомотив Пловдив.

Прочитај повеќе

Академија Пандев ремизираше против романски Клинчени

​Фудбалерите на Академија Пандев ремизираа (1-1) на денешнинот контролен натпревар против романски Клинчени. Александар Мишов беше стрелец на единствениот гол за Академија Пандев.

Прочитај повеќе

Струга ТЛ го промовираше и голманот Ѓуриќ како ново засилување

​Новиот македонски прволигаш Струга Трим Лум од прв ден максимално активно ги почна подготовките за дебитантската своја сезона во елитното друштво. Но, максимално активно и што се однесува до засилувањата во своите редови.

Прочитај повеќе

КМФ Шкупи ќе биде домаќин на група во ЛШ

Од УЕФА денеска пристигна и информацијата дека екипата ќе биде и домаќин на една од групите во претквалификации на Лигата на шампиони од 27. август до 1. септември. Ждрепката за групите ќе се одржи на 4. јули во 14 часот.

Прочитај повеќе

Шишковски се враќа на голот на Работнички, утре „романтичарите“ почнуваат со подготовки

Голманот Дамјан Шишковски се враќа во редовите на Работнички, објави клубот. Тој се договори со раководството на „романтичарите“ за едногодишна соработка која ќе отпочне откако ќе завршат обврските на голманот Шишковски со финскиот клуб Ропс, кој ќе земе учество во квалификациите за Лигата на Европа. По овие настапи, Шишковски ќе се приклучи на со

Прочитај повеќе