Вести од месец Март, 2019

Тричко со два гола се врати по повредата (ВИДЕО)

Иван Тричковски имаше фантастично враќање на терените по повредата на мускулот. Тој беше клучен човек во триумфот на АЕК Ларнака против Аполон (2-1). Тричко ги постигна двата гола за својот тим.

Прочитај повеќе

Несторовски даде гол, но и доби црвен картон

Македонскиот репрезентативец Илија Несторовски ја продолжи голгетерската низа во Серија Б. Тој го постигна единствениот гол за Палермо во ремито (1-1) на гости против Козенца, но во финишот на средбата заработи и црвен картон.

Прочитај повеќе

ВТОРА ЛИГА - ЗАПАД: Струга конечно победи, Пелистер ремизираше, Тетекс загуби

Лидерот во Втората лига - Запад, екипата на Струга ТЛ конечно успеа да дојде до пролетна победа славејќи со 0-2 на гостувањето против Генч Калемлер.

Прочитај повеќе

ВТОРА ЛИГА - ИСТОК: Тиквеш славеше во дерби пресметката против Борец

Тиквеш убедливо ја доби дерби пресметката од 18. коло во Втората лига - Исток, триумфирајќи со 3-0 против лидерот Борец.

Прочитај повеќе

Ејупи со нов прекрасен гол, но и црвен картон... (ВИДЕО)

​Музафер Ејупи по долгата пауза поради повреда полека се враќа во посакуваната гол-форма, погодувајќи и во вториот едноподруго натпревар во дресот на Осијек.

Прочитај повеќе