Вести од месец Октомври, 2019

Актуелно

Андрески: Работнички да тргне напред уште од Чаир

Работнички утре (14.30 часот) ќе му гостува на Шкупи во Чаир, а новиот тренер Марјан Андрески ќе го има дебито како шеф на стручниот штаб. По поразот од Струга Трим Лум, Александар Влахо понуди оставка која беше прифатена од раководството, а промената на клупата треба да претставува еден вид шок-терапија за фудбалерите.

Прочитај повеќе

Биелса со пофалби за Алиоски: Му требаше време..., но сега игра во извонредна форма

​Менаџерот на Лидс јунајтед, Марсело Биелса е задоволен што на стартот од новата сезона повторно го има македонскиот репрезентативец Езгијан Алиоски во формата која ја посакува од него.

Прочитај повеќе

МАКФУДБАЛ - ТИМ НА 9. КОЛО ВО ВТОРАТА ЛИГА!

Повеќе од интересен шампионат на Истокот каде четири екипи рамноправно се борат за прволигашката промоција. Беласица го доби дербито со Тиквеш на гостувањето во Кавадарци, а Брегалница убедливо славеше во пресметката против Кожуф. На Западот, реми меѓу Лабуништа и Струга, Скопје убедливо победа а Охрид ја изненади Дрита во Боговиње.

Прочитај повеќе

ФК Брегалница во хумана акција: Сите средства од билетите до крајот на полусезоната за помош на 4-годишната Симона

Управниот одбор на ФК Брегалница донесе одлука да биде дел од хуманата акција „Со срце за Симона“ за помош на четиригодишната штипјанка Симона Хаџи Тошев.

Прочитај повеќе

Марјанчо Андрески е нов тренер на Работнички

Марјанчо Андрески е назначен за нов шеф на стручниот штаб на Работнички. Долгогодишниот капитен на Работнички, кој досега работеше во младинската школа на клубот, а има искуство и како асистент во сениорскиот погон, ја доби довербата на раководството да го предводи тимот до крајот на сезоната, објави клубот од Дебар Маало на официјалниот сајт.

Прочитај повеќе