Милан после пенали во следната рунда од Купот на Италија (ВИДЕО)

Милан победува во Серија А, но оди понатаму и во Купот на Италија. „Росонерите“ по подобро изведување пенали (5-4) го елиминираа Торино на „Сан Сиро“. 

Стефано Пиоли изведе комбиниран тим, но во нападот беше Златан Ибрахимовиќ. И покрај доминацијата и големиот број шанси, погодени стативи, мрежата на Торино не се тресеше се до пеналите. А при ударите од белата точка, тимот на Милан беше за нијанса поуспешен и заслужено се пласира понатаму. 
 
G-G32VEZ5NYJ