Погба го одведе Јунајтед на врвот во Премиер - лигата (ВИДЕО)

Манчестер Јунајтед се искачи на врвот на табелата во Премиер - лигата откако славеше минимално на гости (0-1) против Барнли. Ова беше заостанат меч со кој „црвените ѓаволи“ успеаја по долг период конечно да го преземат водечкото место на ранкингот.

Тимот на Оле Гунар Солскјер беше подобар во текот на целиот меч, но долго не успеваше да го отвори резултатот. Францускиот интернационалец Пол Погба конечно го пронајде патот до мрежата во 71.минута од мечот. 

Сега Јунајтед е на првата позиција со 36 бода, три повеќе од Ливерпул.

Евертон оствари гостинска победа (1-2) со головите на Алекс Ајвоби и на Мајкл Кин.       
 
G-G32VEZ5NYJ