УЕФА со емотивно видео за историскиот успех на Македонија

Фудбалската репрезентација на Македонија направи историски подвиг со пласманот на Европското првенство, на радоста и немаше крај, солзи радосници ги облеаја фудбалерите и стручниот штаб. Сето ова УЕФА го склопи во едно фантастично видео исполнето со емоции, за успехот на „црвено-жолтите“.