Јубилеј: Барди стигна до „стотка“ во Ла Лига

Македонскиот фудбалски репрезентативец Енис Барди денеска слави јубилеј. Тој ќе го одигра 100. натпревар во Ла Лига во дресот на Леванте. Клубот на социјалните мрежи му го честиташе големиот јубилеј.

Бардиќе биде стартер за Леванте на дуелот против Алавеш кој ќе започне од 18.30 часот. По ова, Барди доаѓа во Скопје на собирот на фудбалската репрезентација на Македонија.

        

¡El '10' cumple 100 partidos en LaLiga! 🎯⚽️ ¡Un centenar de encuentros defendiendo nuestros colores! ¡Enhorabuena, Enis! 🐸🇲🇰 #OrgullGranota 🔵🔴

Posted by Levante UD on Sunday, November 8, 2020