МАКФУДБАЛ - ИГРАЧ НА КОЛОТО: ЉУПЧО ДОРИЕВ (ШКЕНДИЈА)

Шкендија извлече реми на Чаир (2-2) против Шкупи иако по првиот дел имаше негатива од два гола. Во првиот првенствен меч во дресот на Шкендија, Дориев покажа дека е врвно засилување. Речиси самиот го извлече тимот од непријатната ситуација, постигна гол и забележа асистенција до Валон Ахмеди за израмнување на резултатот. 

Струмичанецот покажа дека одлично се вклопува во новата средина уште од самиот старт и ќе биде една од најважните алки на Шкендија во новиот шампионат на Македонија. Се очекува да профункционира и тандемот со Бесарт Ибраими од кој многу очекуваат и стручниот штаб и навивачите на тетовскиот тим.      

Љупчо Дориев со прикажаната игра го заслужи епитетот најдобар играч на 1.коло во Првата лига (сезона 2020/21) во изборот на МАКФУДБАЛ, иако имаше голема конкуренција и во напаѓачот на Шкупи, Дембо Дарбо кој беше двоен стрелец за тимот од Чаир.  

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Борец и Работнички ремизираа без голови
26.09.2020
Борец и Работнички ремизираа без голови во Велес, во првиот дуел од седмото коло во Првата фудбалска лига. Домашниот тим беше поблиску до триумф, имаше позрели шанси, но голманот на „романтичарите“, Ристо Јанков, бранеше одлично.
Види детали