Шериф или Фола Еш, втор можен ривал на Силекс ако го елиминира Карабах во ЛШ

Македонскиот претставник Силекс ако го елиминира шампионот на Азербејџан, тимот на Карабах, во следната квалификациска рунда од Лигата на шампионите ќе игра против подобриот од дуелот Шериф Тираспол (Молдавија) и Фола Еш (Луксембург).

Силекс во првото коло ќе му гостува во Азербејџан на 18/19 август, а второто квалификациско коло е закажано 25/26 август. Тогаш кратовскиот тим би бил домаќин на средбата, доколку УЕФА не одлучи да се игра на неутрален терен.


 

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Борец и Работнички ремизираа без голови
26.09.2020
Борец и Работнички ремизираа без голови во Велес, во првиот дуел од седмото коло во Првата фудбалска лига. Домашниот тим беше поблиску до триумф, имаше позрели шанси, но голманот на „романтичарите“, Ристо Јанков, бранеше одлично.
Види детали