Антонио Павиќ - ново име во Шкендија

Шкендија успешно финализираше уште еден трансфер, потпишувајќи договор со хрватскиот интернационалец Антонио Павиќ. Овој 25-годишен фудбалер настапува како лев бек, а во Шкендија пристигна од редовите на Железничар, откако претходно настапуваше и за Копер и за Осијек. 

„Дојдов затоа што амбициите на овој клуб секогаш се да се атакува на трофеи. Имав слушнато добри работи, не се распрашував премногу, а имав можност да ја видам Шкендија на дело на ланските подготовки во Анталија, каде што бев со Железничар“, изјави Павиќ по потписот на договорот со тетовци.

Хрватот е четврто засилување на Шкендија во овој преоден рок, по камбекот на Егзон Бејтулаи и потписите со Љупчо Дориев и со Бруно Дита.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Борец и Работнички ремизираа без голови
26.09.2020
Борец и Работнички ремизираа без голови во Велес, во првиот дуел од седмото коло во Првата фудбалска лига. Домашниот тим беше поблиску до триумф, имаше позрели шанси, но голманот на „романтичарите“, Ристо Јанков, бранеше одлично.
Види детали