Албанецот Бруно Дита - најново засилување на Шкендија

Како и што се најавуваше уште минатиот месец, Шкендија денеска официјално го промовираше едно од најголемите свои засилувања за новата сезона, албанскиот интернационалец Бруно Дита.

27-годишниот Дита, кој доаѓа од редовите на Скендербег од Корча, треба да ја засили средната линија во играта на тетовци. Дита претходно во својата кариера има настапувано и за Динамо Тирана и Беса Каваја во албанскиот шампионат.

Бруно Дита во следните две години ќе го носи црвено-црниот дрес на Шкендија, која претходно во средниот ред се засили и со македонскиот репрезентативец Љупче Дориев од Академија Пандев.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Антонио Павиќ - ново име во Шкендија
02.08.2020
Шкендија успешно финализираше уште еден трансфер, потпишувајќи договор со хрватскиот интернационалец Антонио Павиќ. Овој 25-годишен фудбалер настапува како лев бек, а во Шкендија пристигна од редовите на Железничар, откако претходно настапуваше и за Копер и за Осијек.
Види детали